Історія БФ "Жовто-блакитний"

Як та чому ми відкрили фонд Y-B

Ініціаторами створення благодійного фонду є підприємці та ІТ-спеціалісти, що працюють у сфері високих технологій понад 20 років. До повномасштабного вторгнення Росії більшість з них спеціалізувалась на розробці та виробництві безпілотних літальних апаратів, спеціалізованого програмного забезпечення та надавали послуги з обстеження територій та об'єктів інфраструктури за допомогою дронів. Оператори дронів та інженери залучались як волонтери для потреб національної поліції та інших силових та гуманітарних структур. Це, наприклад, розшук людей та моніторинг об'єктів, допомога у розкритті майнових злочинів, обстеження місць аварій тощо. Зокрема, з місцевими органами влади та підрозділами служби надзвичайних ситуацій співпрацювало понад 30 наших операторів дронів.

Від 24 лютого 2022 року ми істотно посилили безоплатну допомогу державним органам для усунення наслідків бойових дій на звільнених територіях. У перші два місяці війни було витрачено близько 100 млн грн та зусилля сотен волонтерів.

Image
Гуманітарна допомога у місті Ірпінь навесні 2022 року

Вже на початку березня, коли став зрозумілим масштаб проблем, ми зіштовхнулись з гострим дефіцитом обладнання, яке дозволяє виконувати гуманітарні місії.

Через активні бойові дії була втрачена велика кількість дронів, колісних транспортних засобів підвищеної прохідності, вичерпані усі власні ресурси. Продовження місії потребувало інституціоналізації та системного залучення сторонніх коштів. Тому у березні 2022 було створено благодійний фонд “Жовто-Блакитний”. Основними донорами фонду є українські ІТ-компанії, перед якими фонд звітує відповідно до законодавства. .

Сьогодні наша команда об’єднує, окрім IT-фахівців, досвідчених управлінців, громадських діячів та науковців. Серед напрямів Фонду “Yellow-Blue”: гуманітарне розмінування, гуманітарна логістика, моніторинг та контроль інфраструктури, психологічна та фізична реабілітація ветеранів, протидія інформаційному впливу з боку Росії.
Image
Передача однієї з партій дронів для потреб ЗСУ

У квітні 2022 ми відчули суттєве зростання потреби у кількості та видах гуманітарної допомоги, а також з організаційно-обліковими та транспортно-логістичними проблемами в інших волонтерських груп та фондів, які почали звертатися до нас за технологічною допомогою. Зокрема, це додатки для фіксації адресної передачі гуманітарних вантажів, обліку потреб, сортування та розподілення допомоги тощо. Такі технологічні рішення збільшують ефективність роботи та довіру донорів.

Image
Оператори дронів фонду Yellow-Blue

Окрім того, ми побачили потребу в фізичній та психологічній реабілітації постраждалих від війни людей. А також небезпеку насичення інформаційного простору деструктивними ідеями. Тож напрямки роботи фонду суттєво розширилися. Ми співпрацюємо з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної направленості, які мають спеціалістів-реабілітологів задля того, щоб забезпечити потреби десятків тисяч людей по всій території України.